KONTAKT Z INFORMATYKIEM

Zabezpieczenia

Zabezpieczanie komputerów, serwerów, sieci informatycznych.

Serwis

Naprawa sprzętu komputerowego, instalowanie sterowników, oprogramowania, diagnoza.

Wspracie 24h

Wsparcie techniczne 24h 7dni w tygodniu!

Grzejący się laptop 14 listopada 2013

Przegrzany laptop – to zagadnienie zna chyba każdy. Opiszemy objawy, jak sobie poradzić z grzejącym się laptopem, a także ostrzeżemy Was przed nieumyślnym uszkodzeniem komputera.

Objawy zabrudzonego chłodzenia

Oznaką tego jest układ chłodzący wyglądający mniej więcej podobnie:

Wełna na radiatorzeZero wydajności chłodzenia
Radiator nie spełnia swojej roli.

Przy kompleksowym czyszczeniu układu chłodzącego wymieniamy również czynnik chłodzący – Thermopad, pasta termoprzewodząca.

Co się stanie jeśli nie wyczyścisz układu

Część laptopów posiada ochronę przed przegrzaniem układu – czyli teoretycznie nie powinno się nic złego wydarzyć. Z własnego doświadczenia wiemy, że to jest tylko elektronika – a ona jest zawodna ;-)

W najgorszym przypadku spalenie układu. W najlepszym tylko ciągłe restarty i brak możliwości korzystania z pełnej mocy komputera

Samodzielne czyszczenie komputera

Nie zalecamy – sprężone powietrze tylko wdmucha nam cały brud na wiatrak – czyli po uruchomieniu komputera znów cały kurz osadzi się na płytkach radiatora. Kolejnym problemem jest obracający się wiatrak, który działa jak alternator samochodowy ;-) – możemy spalić płytę główną.

Zalecenia

Zapraszamy do skorzystania z usług naszego serwisu. W naszej ofercie także naprawa komputerów, laptopów i netbooków.

Copyright by NcProfit.pl - Informatyka Premium Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie lub powielanie elementów z tej strony surowo zabronione.